У Полтавській битві перемагають «Вікінги» – #af_ua

У Полтавській битві перемагають «Вікінги»

У Полтавській битві перемагають «Вікінги»

Останній матч чемпіонату Першої Ліги завершується з рахунком 0:30. Миколаївські «Вікінги» долають «Пантер» на їхньому полі в Полтаві. У цьому протистоянні жага гостей очолити турнірну таблицю виявилася сильнішою, ніж бажання хазяїв покласти в кишеню перший переможний матч. І попри те, що такий результат, можливо, для багатьох був очікуваним, гра мала багато несподіванок.

Свіжість у повітрі й суворий краєвид – так по-скандинавськи зустрічає Полтава «Вікінгів» у неділю, 4 серпня. Їхня черга долати (імовірно найгірший у країні) відтинок дороги. Хоча втома на грі миколаївців так і не позначилася. Бойовий клич учергове підбадьорює гравців і веде першими в напад.

Фото: Аліни Смутко

Квотербек «Вікінгів» Дмитро Гладілін (№11) швидко зміщується праворуч і точно грає на Станіслава Устича (№89), проте пройти видається не більше 6 ярдів. Наступна комбінація – виносна, Валентин Котелевець (№39) проривається через центр, але його швидко зупиняють одразу двоє захисників «Пантер» (Василь Вакуленко, №31 і Артур Троян, №58). Третя спроба – і довгий пас від Дмитра Гладіліна (№11) отримує вже в межах redzone Віталій Лампіга (№6). Однак драйв не став результативним: завадили захисники та допущені порушення (блоки в спину), які посунули лінію розіграшу назад на 20 ярдів. Напад «Вікінгів» завершений перехопленням від корнербека «Пантер» Ігоря Мелюхнова (№27).

Глядачі чекають атаки «Пантер». Після серйозної травми квотербека і лідера команди Семура Алмазова в Миколаєві, полтавцям довелося сильно змінити тактику. У попередній грі проти «Азовських Дельфінів» вона не стала переможною, проте дозволила скоротити відставання в рахунку в один тачдаун. Чи спрацює вона проти «Вікінгів» – було головним запитанням для полтавських шанувальників американського футболу.

Фото: Аліни Смутко

На позицію квотербека стає Владислав Саєнко (№57). Він доєднався до команди лише всередині сезону і за цей час встиг зіграти ранінбеком і лінійним захисту. Напад «Пантер» пробує короткі й довгі пасові комбінації, але вони не стають успішними. А на четвертій спробі неточний і високий пас перехоплює Станіслав Устич (№89) і впевнено несе до заліковки! Але чомусь вирішує зробити пас вперед на іншого гравця захисту. У штовханині м’яч опиняється на полі та лишається за «Пантерами» – його зберігає Едуард Семенчук (№40), але лінія скримеджу посувається ще ближче до заліковки і змушує нервувати вболівальників «Пантер».

Попри вдалий короткий пас на тайтенда Михайла Маценка (№56), захисники «Вікінгів» зупиняють гравця, відтісняючи назад. Квотербек «Пантер» пробує виносити м’яч сам через фланг, але його теж не пропускають миколаївські футболісти. Від лінії розіграшу до заліковки «Пантер» лишається менше 5 ярдів. Гравці збираються з силами, а вболівальники гучно підтримують «Пантер», імовірно в голові проговорюючи «тільки не сейфті, тільки не сейфті».

Фото: Аліни Смутко

Момент дуже напружений, і полтавці пробують зіграти виносну комбінацію за участю Ельшана Сулейманова (№53), автора більшості тачдаунів «Пантер». Йому вдається набрати близько 10 ярдів. Проте цього разу «Вікінги» ніби готові до такого ходу: вони зосереджують захисників дуже широко, не даючи надшвидкому ресиверу «Пантер» простору для розгону, і виштовхують його в аут. Напад полтавців жвавішає, але на заваді стають порушення формації – у бекфілді (задня лінія нападу) перебуває більше чотирьох гравців. Далі слідують кілька «5-ярдових порушень», відсуваючи лінію розіграшу все ближче і ближче до заліковки.

Після перехоплення Станіславом Устичем (№89) м’яч переходить до «Вікінгів» на відстані менше 10 ярдів до заліковки «Пантер». З другої спроби гості заробляють перший тачдаун у цьому матчі – «коронний» винос по центру квотербеком Дмитром Гладіліним (№11). За першими 6-ма очками слідує вдала реалізація від Валентина Котелевця (№39). 0:8 на користь «Вікінгів».

Фото: Аліни Смутко

Із 20-ярдової позначки починають нарад «Пантери». Уже з першого дауну тайтенд Михайло Маценко (№56) опиняється у звільненій від захисників зоні на правому флангу та проривається на відстань у 20–23 ярди. Драйв запам’ятався і вдалими, і невдалими комбінаціями, однак так і не приніс «Пантерам» очок.

По суті, далі перша половина поєдинку продовжувалася за однією схемою. «Вікінгам» з перших спроб вдається заробляти ярди пасами на флангах, а ранінбеків у центрі швидко блокують. Захист «Пантер» чинить супротив, проте його не вистачає, щоб зупинити натиск миколаївців. На позначці менше 10 ярдів до тачдауну квотербек Дмитро Гладілін (№11) майже безперешкодно обходить сутичку праворуч і перетинає заліковку. Пасова реалізація Віталія Лампіги (№6) – і рахунок стає 0:16 на користь «Вікінгів».

Фото: Аліни Смутко

Полтавці намагаються будувати напад. Через порушення «Вікінгів» і вдалі паси посуваються вперед. Проте гості чимдалі частіше «читають» гру команди А. Миколаївці ж у своєму наступному драйві втрачають м’яч – перехоплення здійснює сейфті «Пантер» Олексій Якунін. За секунди до кінця першої половини нападу хазяїв поля не вдалося здобути очків.

Переломний момент у другій половині грі – драйв «Вікінгів». Довгий пас Дмитра Гладіліна (№11) на Станіслава Устича (№89) – і менше 20 ярдів до заліковки суперників. Традиційно біговими комбінаціями миколаївці наблизилися ще на 10 ярдів до тачдауну. Винос робить Дмитро Гладілін (№11), йому вдається перетнути лінію заліковки по центру попри блок одразу кількох захисників. Проте коли квотербек вивільняв ногу від блоку, прицільно влучив нею в гравця «Пантер» Ярослава Сушича (№73). Головний суддя поєдинку Олександр Новіков оголосив рішення про зарахування тачдауну та дискваліфікував Дмитра Гладіліна (№11) за неспортивну поведінку. Реалізація «Вікінгам» не вдається, і рахунок у матчі стає 0:22.

Фото: Аліни Смутко

Попри втрату основного квотербека (його позицію зайняв Олександр Кальчугин, №66) і завдяки прориву Станіслава Устича (№89), миколаївці змогли занести ще один тачдаун (Олександр Кальчугин, №66) і виконати вдалу реалізацію (Микола Белібов, №22). Захист «Пантер» значно пожвавішав після дискваліфікації Дмитра Гладіліна (№11) та не давав гостям розслаблятися.

Своє видалення з поля квотербек «Вікінгів» пізніше прокоментував так:

«Для будь-якої команди завжди важко, коли видаляють основного квотербека з поля, але йдучи в «роздягальню» я вже встиг залишити запас очок, щоб команда відчувала себе комфортно і впевнено продовжувала боротися. Запасний квотербек продовжив виконувати мої установки, що дозволило ще отримати трохи очок в скарбничку нашої команди».

Ближче до завершення матчу перехоплення від Владислава Саєнка (№57) дало «Пантерам» шанс на вдалу атаку. Ельшан Сулейманов (№53) і Михайло Маценко (№56) будують гру по флангам, і команда нападу опиняється в лічених ярдах до омріяних очків престижу. Однак прикре порушення значно посуває їх назад, і спроба не дає результату. Решту гри нападу футболістів із Полтави вдавалося завойовувати максимально 15-20 ярдів за драйв, чого не вистачало для результативних спроб. А перехоплення від Станіслава Устича (№89) в останньому драйві за лічені секунди до кінця матчу змусило ще більше похвилюватися вболівальників «Пантер».

Фінальний свист рефері, 0:30 і перемога «Вікінгів» у матчі й турнірі Першої Ліги УЛАФ. Дмитро Гладілін, квотербек миколаївської команди відзначає: перемогти в сезоні допомогли настирливість, упертість і непохитна сила духу:

«Сезон для нашої команди видався не дуже. У наших планах не було грати в Першій Лізі, але так склалися обставини й кадрові проблеми команди. Ми пішли в сезон з ростером у 16 гравців. Думаю, можна сказати, що нашій команді було неймовірно важко, але в основному ми контролювали цей сезон і впевнено рухалися до нашого тріумфу.

Якщо говорити про останню гру, то перемога була передбачувана. Ми провели роботу над помилками, і захисту була поставлена ​​задача: «не пропустити жодного очка». Так воно вийшло по закінченню матчу. Ми впевнено відстояли кожен свій ярд і не дали нападу суперника грати те, що вони хотіли. А ось наш напад, навпаки, працював на результат, незважаючи ні на що».

Фото: Аліни Смутко

Антон Талипов, тренер і гравець полтавської команди говорить, що «Вікінги» переграли «Пантер» за трьома параметрами:  вони більш досвідчені, зіграні й укомплектовані.

«”Вікінги” грали свою гру: захист тримав, напад планомірно набирав ярди. “Пантери” ж намагалися знайти свою гру. Припустили багато дрібних, але важливих помилок. Недивлячись на рахунок, у другій грі “Вікінгам” було набагато складніше», – зазначає Антон Талипов.

«Пантери» в турнірі Першої Ліги 2019 лишаються без перемог, проте не планують зупинятися – додає Антон Талипов:

«Мета на цей сезон була – опрацювання навичок, отриманих у минулому сезоні. Через травми ключових гравців і постійну нестачу гравців весь сезон виглядав як латання дірок і спроба налагодити гру. З огляду на те, що це командний вид спорту і пробіл, навіть в одній лінії, відбивається на результаті всієї команди, у нас не вийшло досягти поставленої мети. Але ми навчилися іншому: адаптуватися по ходу гри, по ходу сезону, зміщувати акценти гри залежно від суперника і нашого складу. Ми стали сильнішими ментально і навчилися іншим сторонам, необхідним команді з американського футболу».

Так завершується турнір 2019 з американського футболу і для команд Першої Ліги. І хоча тут немає свого «Укрбоулу», немає гри за третє місце, гравці всіх чотирьох команд цієї Ліги подарували видовищні вихідні своїм містам – Миколаєву, Маріуполю, Дніпру й Полтаві. Попереду – більше міст, більше команд і більше перемог.

Поділитись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 2 =