Що нам робити із Кепіталс? – #af_ua

Що нам робити із Кепіталс?

Що нам робити із Кепіталс?

Схоже, український чемпіонат отримав свій Суперклуб, який здатний ще довго домінувати у Лізі. Що нам усім тепер робити із цим домінуванням і чи взагалі треба щось з ним робити ми запитали у наших оглядачів

Чесно кажучи, після фінальної гри, довго думалося що можна написати після гри, де інтрига (якщо вона для когось була) померла ще до перерви. Ми вирішили не гнатися за іншими ресурсами, які обов’язково висвітлили хід матчу, а спробували сформулювати мабуть головне питання, яке поставив після себе фінал ULAF між Кепіталс та Патріотами. Звісно, ми всі розуміємо, що ULAF не є професійною лігою, де клуби – її франшизи і Ліга у праві вводити обмеження зарплат чи спеціальний відбір новачків, завербувати більше шансів яких є у клубів, що зайняли останні місця. І тим не менш, здається, що це питання стає усе більш актуальним, хоча звісно, ULAF далеко не єдина аматорська Ліга, де трапляється домінування одного клубу.

Костянтин Малий: Щоб скласти конкуренцію командам необхідно набиратися досвіду. Зараз Кепси виграють за рахунок досвіду гравців, які грають вже протягом 10-ти, а деякі гравці вже грають по 25 років в АФ, правда таких ветеранів там тільки двоє. Гравцям які прийшли в американський футбол, потрібно набратися терпіння і тренуватися, як в розумінні гри, так і фізично. Оскільки силові кондиції у гравців повинні бути на найвищому рівні. Причому силові тренування гравців в американський футбол кардинально відрізняються від звичайним відвідуванням тренажерного залу. Тільки через біль, піт і кров тут стають чемпіонами! Для цього треба реально пахати!

В теорії необхідно щоб квотербек відчував гру команди, знав всі слабкі сторони супротивника і вмів грамотно маневрувати між виносними і пасовими комбінаціями. Це дуже довгий рутиний процес, до якого йдуть мінімум від трьох до п’яти років. Не всі витримують такий довгий шлях до успіху. Але ті, хто пройдуть цей шлях до кінця, будут непереможними. Кажуть, що в Кепіталс сильні легіонери. Так, легіонери оживляють наш футбол, але це і додатковий стимул тренуватися вітчизняним гравцям, коли вони хочуть аби тренер випустив їх в ігрову зону. І всеодно – для того щоб легіонери грали на своїх позиціях, необхідні грамотні та вмілі командні дії всіх гравців.

Денис Полубінський: З Кепіталс нам нічого не потрібно робити, окрім того, щоб любити, поважати і бути ними задоволеними. Хлопці йшли до цієї нагороди вже давно. І недільний Український Боул є нічим іншим як результатом цього шляху. До початку нового року не було відомо чи захочуть вони повернутися в УЛАФ. Ну ви знаєте, там була минулорічна ситуація із їх дискваліфікацією, яка досі мені так і не зрозуміла. Отже сьогодні ми маємо Кепс саме такими, які нам і були потрібні. Це – команда, на яку будуть рівнятися усі. Команда, яку захочуть побороти. Команда, яка розширила кордони українського американського футболу. Чи є у Кепс конкуренти? Так. Це всі команди УЛАФ! У великому світі, світі бізнесу без конкуренції немає розвитку. Зараз лідери вони, і як я вже казав раніше, тепер усі мають наздоганяти “Кепс”. І якщо виникають питання, а чому ми маємо наздоганяти їх, чим вони кращі? Відповідь у реакції публіки на стадіоні. І я вже не кажу про кількість людей, що прийшли. Публіка хоче саме такий футбол. То може нам всім, слід його у такому вигляді і подавати?

Олександр Корусь: Відповідь однозначна: грати та здобувати досвід. Адже саме в поєдинках з сильними суперниками здобувається досвід. Водночас в Україні є чимало команд, які демонструють прекрасні результати: Лісоруби, Патріоти, Леви та Атланти. І їхній рівень росте. А ще було б цікаво побачити ігри з колективами з інших країн, зокрема з Білорусі, Польщі та Угорщини. Це підвищило б рівень чемпіонату та конкуренції між командами.

Максим Мельник: На даний момент в УЛАФ є Capitals та усі інші. У Кепс грають легіонери, до рівня яких українцям поки що довго тренуватися. А оскільки у клубів немає постійних відповідних шкіл, то тренуватися так буде просто неможливо. Питання відкриття таких шкіл, гадаю, має курувати Ліга, оскільки саме вона відповідає за розвиток спорту і підвищення рівня його популярності. Підвищення популярності призводить до підвищення прибутковості. Без спільної координації клубів зі сторони Ліги, вони (клуби) будуть розвиватися по-різному. А для того аби зрозуміти як краще розвиватися, варто звернутися до міжнародного досвіду та досвіду інших чемпіонатів. Ми не перші, хто стикається із домінуванням одного клубу, у поки що аматорській лізі. І від усіх учасників процесу, – Ліги, команди, ЗМІ, залежить вийде щось із цього процесу чи чемпіонат може залишитися спортом кількох клубів, які можуть платити ключовим гравцям, аби ті могли повністю присвячувати себе футболу. А поки що можна побажати вдачі нашим першопрохідцям на міжнародній арені, а наступного сезону виграти HFL. Особливо, якщо через це вони зіграють в Україні трохи слабше і чемпіонат трохи вирівняється (сміється).

Поділитись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 − 4 =