Перемога імені Черепівського. – #af_ua

Перемога імені Черепівського.

Перемога імені Черепівського.

Ще на початку сезону у це було важко повірити, особливо після двох поразок Кепіталс. Ще складніше у це було повірити, коли кияни потрапили на гранда Ліги – будапештських «Вовків», який програли у регулярці 41:14. Однак, пані та панове, це сталося. Українська команда обіграла фаворита змагань і вийшла у фінал чемпіоната Угорщини. І дуже складно знайти «винуватця» дивовижної перемоги Кепіталс, – ним може бути і захист, який усе-таки зміг зламати атаку на чолі із надзвичайно вмілим та сміливим квотербеком «Вовків». Ним може бути і ранінбек Мельничук, до якого була особлива увага угорців, однак який у ключові моменти матчу все таки набирав необхідні ярди. Однак ми вирішили відзначити квотербека Максима Черепівського, який в ключових моментах тягнув за собою всю команду та видавав фантастичну гру.

Матч розпочався надзвичайно бадьоро – угорці занесли тачдаун, однак із реалізацією у них не вийшло. Відтак це означало, що у разі обміну тачдаунами, кияни все-таки будуть лідирувати у рахунку. Втім, драйв киян відверто невдався – вони так і не змогли вийти на половниу поля суперника. На другому драйві «Вовків» нарешті прокинулась оборона киян. Квотербек «вовків» потрапив під сек та випустив м’яча. Його вдалося накрити «вовкам», втім угорці втратили десь 10 ярдів. Потім судді зафіксували холдінг в атаці і на третій спробі господарям поля треба було проходити аж 30 ярдів. Довгий пас кияни перекрили і угорці змушені були пробити пант аж із власної заліковки. На поле вийшов напад Кепіталс. Виносна гра йшла зі скрипом – за дві спроби було зароблено лише 5 ярдів. Квотербек киян знайшов вихід із положення, кинувши довгий вдалий пас – кияни закріпилися у 30 ярдах від заліковки угорців. До кінця першої чверті просунулися на 20 ярдів. Тут почалися проблеми – пару ярів заробили виносом, далі Черепівський кинув невдалий пас у заліковку. Здавалося, б, коли угорці продемонстрували, що повністю читають виносні комбінації, Мельничук, прорвав лінію «Вовків» та заробив перший даун. Тут угорці знову вперлися третя спроба занести тачдаун провалился, однак судді зафіксували офсайд в обороні! І тут прийшов зоряний час Черепівського. Квотербек киян викливав на себе атаку, в останню мить відвернувся від секу та кинув просто шедевральний пас на саму бровку заліковки, де його прийняли! Здається, навіть захисники, які прикривали приймаючого просто не могли повірити, що цей пас пройде! Чітко реалізований екстрапойнт вивів Кепіталс вперед 6:7.

Кік-офф киян «Вовки» повернули аж на 42 ярди. На цьому драйві витягував свою команду уже квотербек «Вовків». Захист киян блокував спроби виносу відтак, квотербек кілька разів у ситуаціях третього дауну змушений був набирати нові дауни ногами. А в одному випадку кияни відкинули суперника на свою половину поля при ситуації 3-та-18. Здавалося б м’яч перейде до киян, але квотербек кинув ефектний пас десь на 40 ярдів і угорці взяли тайм-аут перед штурмом заліковки. 6 очків вони взяли із третьої спроби і після екстрапойнту «Вовки» знову вийшли вперед 13:7. Наступний драйв киян «Вовки» відразу ж з’їли. Не допомогли ні виноси Мельничука, ні короткі паси Черепівського.

Напад «Вовків» вийшов на поле аби збільшити невпевнену перевагу у рахунку – буквально за кілька спроб гри у виніс та короткий пас, господарі перейшли на половину поля киян. І тут у них знову почалися проблеми – виніс не пішов, квотербек, уникаючи секів грав у короткий пас, довелося навіть розігрувати четвертий даун. Порушення та свисток застали Вовків на другій спробі пройти необхідні 25 ярдів.

Друга половнина гри для киян розпочалася, здавалося б, катастрофічно – вони пройшли перший даун, втім Черепівський кинув перехоплення на власній половині поля. Угорці, здавалося б, були на коні – коротке поле та впевнена гра у короткий пас наблизила вовків прямо на лінію заліковки. І Тут фортуна посміхнулася уже киянам – при спробі перестрибнути лінію Кепіталс, м’яч по-зрадницьки прямо над лінією вислизнув з рук і плюхнувся в заліковку, де у боротьбі за нього перемогли захисники Кепіталс. Це був один із ключових епізодів матчу!

Драйв киян у відповідь йшов туго і при ситуації 3-та-10 в угорців зафіксували офсайд. Черепівський через короткий пас пройшов на половину поля угорців і тут знову у гру включися Мельничук, до виносів якого, здавалося б, угорці уже підготувалися. За кілька спроб він здобув перший даун, особливо запам’ятався впевнений виніс на більше, ніж 15 ярдів нашого ранінбека, якого не зупинили 2 текли захисників! Це додало наснаги команді, втім захист теж не спав. Наступні спроби виносу та короткого пасу розбивалися, кияни втратили 2 ярди і на проходження уже 12-ти залишилась лише третя спроба. Черепівський зміг кинути прийнятий пас у заліковку, втім, приймаючий піймав м’яч уже за бровкою. Четверта спроба і відстань далека навіть для філдголу. Здавалося б угорці знайшли спосіб утримати атаку Кепіталс. Однак Черепівський розіграв четверту спробу, визвав на себе атаку, одним рухом залишив за спиною трьох захисників і коли на ньому висів уже четвертий, кинув ідеальний пас на 40 ярдів прямо у тачдаун! Це був справжній тачдаун імені Черепівського і другий ключовий момент матчу. Вдалий екстрапойнт знову вивів киян вперед 13:14 у цьому матчі, який ставав усе більше валідольним.

Новий драйв Вовків виявився уже третім поворотним моментом матчу. Атака розгорталась невдало – угорці втратили кілька ярдів, їх квотербек, грав усе сміливіше – не цурався рухатися у конверті, викликаючи атаку на себе. Однак цього разу він помилися – уникнувши атаки трьох наши захисників, при спробі пасу в останній момент позаду нього виринула рука гравця Кетіталс і м’яч впав на землю, де його у 15 ярдах від заліковки Вовків підібрали кияни! Захист господарів поля змусив Кепіталс втратити 2 ярди, але на тртьому дауні ми побачили уже другий тачдаун імені Черепівського! Наш квотербек сміливим пасом знайшов у заліковці свого приймаючого! Після екстрапойнту рахунок став 13:21 і це була уже заявка на перемогу.

Втім, Вовки знайшли у собі сили видати ураганний драйв, не помітивши суперника. Кілька довгих пасів підряд принесли їм тачдаун! Але через холдінг у атаці судді його відмінили! Після цього атака забуксувала на половині поля Кепіталс, а після секу квотербека, Вовки знову опинилися на своїй половині при ситуації 3-та-28. Кияни довели гру до логічного панту і повернули його на 40 ярдів. Кепітался явно були на коні на початку останньої четверті.

Однак, смілива гра Черепівського тут обернулася перехопленням. Добре, що пас був довгий і угорці стартували на 20 ярдах власної половини поля. Втім, квотербек Вовків відразу ж одним довгим пасом знайшов слабоприкритого гравця, якого сейфті киян зупинив лише у 20 ярдах від заліковки! Було видно, що Вовки піймали кураж – тачдаун власними ногами заніс сам квотербек. Але реалізація знову підвела Вовків і рахунок на табло 19:21 вказував на те, що у киян є шанси здобути перемогу.

Господарі поля наважились на пробиття он-сайд кіку за 9 хвилин до кінця гри та накрили його, втім через порушення в атаці судді призначили повторний удар. Кіккер Вовків не наважився на повторний он-сайд і пробив просто на половину поля Кепіталс. Впевнено пройшовши до заліковки суперника, кияни заробили ще один тачдаун і рахунок став дуже комфортним – 19:28 за 4 хвилини до кінця.

Квотербек Вовків знову почав грати сміливо, втім тут гра у ва-банк приносила невдачі. Потрапивши під сек, угорці стояли на свої половині поля при ситуації 3-та-23. Продумана комбінація скоротила кількість необхідних ярдів до 9, але розіграш четвертого дауну нічого не приніс і м’яч перейшов до киян на половині поля Вовків. Гра у кілька виносів та продумана пасова комбінація вивела киянина на вільних шлях до заліковки – 19:35! І бровка киян уже не могла дочекатися свистка і лише активні крики головного тренера повертали до розуміння того, що у суперника залишилося пару хвилин.

Втім, Вовки здаватися не планували – квотербек рухав по полю команду за рахунок довгого пасу. Подекуди доводилося грати і четвертий даун, але у останній момент угорцям вдалася ловля м’яча на самісінькій бровці біля заліковки Кепіталс. Угорці впевнено занесли тачдаун і з горем-пополам та двома(!!) теклами – подвійну реалізацію. Рахунок став 27:35 за хвилину до кінця матчу. Команди вишикувалися для он-сайд кіку, який накрили Кетіталс і тут стало ясно, що це – остаточна перемога! Гравці Кепіталс висипали на поле і раділи як діти! Вперше українська команда потрапляє у фінал такого престижного чемпіонату. Отже, 6 липня будемо переживати за Кепіталс уже в Угорському Боулі!

Поділитись