Огляд 9-го ігрового тижня Канади – #af_ua

Огляд 9-го ігрового тижня Канади

Огляд 9-го ігрового тижня Канади

На Заході – справжній шутер, на Сході – Тигри із Гамільтону безжально рвуть усіх

Як ми і заявляли, наш сайт розпочинає огляд міжнародних подій і, поки у NFL йдуть передсезонні матчі, уже на повну розкочегарилась Канада. Нагадаємо, що Канадська Ліга CFL сформована із двох дивізіонів, Східного та Західного, де грають, відповідно, 4 та 5 команд. Отже ігровий тиждень займає лише 4 матчі. У плей-офф напряму потрапляють переможці, а другі команди, разом із 5-ою у Лізі грають у багатоступеневий уайлд-кард раунд, який виявляє інших двох учасників фінальних ігор дивізіонів. Канада грає майже у той же футбол, за виключенням кількох характерних ознак:

  • Команди грають 12 на 12
  • Поля у Канаді ширші та довші (приблизно у тих же розмірах, що й соккерні)
  • Канадці грають 3 спроби (гігантське, порівняно із NFL за шириною поле та 12 гравців дозволяють команді “розкривати” комбінацію якомога глибше)
  • Заліковки глибиною у 20 ярдів (це полегшує квотербекам можливість видати пасовий тачдаун)
  • Ворота стоять на лінії тачдауну (тобто команді, що захищається, можна повертати, наприклад, невдалий філдгол нападу)
  • У CFL можна заробити 1 очко (Дається команді нападу, коли команда захисту приймає удар, пант чи філдгол у власній заліковці і не зможе винести його у поле)

Зараз CFL розкочегарилась до середини регулярки (в Канаді грають 20 ігрових тижнів) і фанатам Ліги залишається спостерігати за боротьбою на Заході, де у лідерах місяться чотири із п’яти команд дивізіону: Вінніпег Блю Бомберз , Калгарі Стемпайдерз , Саскачеван Рафрайдерз та Едмонтон Ескімос. Схід, де Гамільтон ТайгерКетс безжально роздирають усіх, цікавий лише напруженою битвою за останню путівку у плей-офф між Оттава БлекРедз та Алеутами із Монреаля. Шанси є і у напівмертвих Аргонавтів із Торонто.

Битва за Захід

Вінніпег Блю Бомберз – Калгарі Стемпайдерз 26:24

Феєричний центральний матч вартий кількох хвилин перегляду. Перцю грі додали канадійські військові льотчики, які прийшли підтримати «бомбардувальників» (Вінніпег – головна база Канадійських ВПС). Результат “бомберів” зробили спецкоманди: двома філголами та ДВОМА повереннями в тачдаун панту через усе поле ОДНИМ І ТИМ ЖЕ ресівером. Спочатку на 65 ярдів, а згодом на 72 ярди. Калгарі рятувалися 45-ярдовим філдголом та епічним тачдауном-стрибком Еріка Роджерса , якого гризли аж троє суперників у парі ярдів від заліковки. Валідольна для трибун Вінніпега інтрига померла лише на останній хвилині

Котяче дербі

Гамільтон ТайгерКетс – Брітіш Коламбія Лайонз 35:34

Матч запам’ятався не лише зубодробильним рахунком, епічними пасами на 50+ ярдів із не менш епічними ловлями, поверненням початкового удару в тачдаун через усе поле, а й паранормальними для NFL речами. Тачдауном-свічкою, який завдяки «глибокій» (у 20 ярдів) заліковці можна виготовити лише у Канаді та фейковим філдголом, де кікер ВДАЛО бахнув пас ногою! І хоча це формально називається як он-сайд кік, виглядало це вражаюче. Тигри схоже виграють Схід, а Леви просто відбувають номер на Заході – там їм уже боротися уже немає за що.

Оттава РедБлекс – Едмонтон Ескімос 12:16

Бойовий та напружений матч, де камбек перервало прикре перехоплення. Матч трохи розворушить перед стартом NFL фанів ГрінБей Пекерз, адже у Едмонтона напрочуд схожа на “пакувальників” форма.

Змитий матч

Саскачеван Рафрайдерз – Монреаль Алуетс 17:10

Повернення на 103 ярди, яке знову ж через “глибоку” заліковку роблять лише у Канаді і шикарний текл проти квотербека, занесений у тачдаун…Усе це змило дощем із блискавками, через який фани почали покидати трибуни у третій чверті. У результаті суддям довелося зупинити матч. Коли його дограють – наразі невідомо.

Поділитись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × five =