Новий старт для «Ракет»: Мем у спадок від «Юнайтед», пошуки свіжої крові та успішної моделі розвитку – #af_ua

Новий старт для «Ракет»: Мем у спадок від «Юнайтед», пошуки свіжої крові та успішної моделі розвитку

Новий старт для «Ракет»: Мем у спадок від «Юнайтед», пошуки свіжої крові та успішної моделі розвитку

Тренер та менеджер клубу розказали чому розпався «Юнайтед» і що чекати від реінкарнації старих добрих «Ракет»

Буквально на днях у Дніпрі вибухнула подвійна новина: розпався «Юнайтед» та відновили діяльність Дніпровські Ракети. Аби з’ясувати подробиці довелося поспілкуватися із менеджером та тренером старих-нових Ракет Іллею Хорольським та Максимом Василиком. І тут новин посипалося ще більше. Як виявилося, розпад чорно-помаранчевих був ледь чи не справою часу, а зараз в Дніпрі знову постали аж три футбольні клуби і мало хто розуміє як вони виживуть на українських преріях Дикого Сходу.

– Чому відновилися «Ракети»? Що сталося з «Юнайтед»?
Ілля Хорольський: Багато причин для цього. Розумієте, Ракети – це сім’я. Ми завжди були червоними. Це – головна причина. Юнайтед – це була спроба об’єднання трьох команд, яка була не успішною. Була погана атмосфера на тренуваннях, відсутність основного складу на тренуваннях. Я впевнений, що якби плей-офф був сформований за іншим принципом, ми б у нього не попали. У нас навіть тоді з’явився мем «Феєрична перемога». Поясню: Три тижні до першої гри сезону із Патріотами. Ми тренуємся, один із наших гравців каже: «Лишилося 3 тижні до феєричної перемоги Юнайтед над Патріотами». Після цього на тренуваннях ми його не бачили. Зате він кожного дня вів зворотній відлік до «феєричної перемоги» у командному чаті, де тоді було 75 чоловік. Ви вже знаєте як ми тоді зіграли (6:36 – Авт), той вислів нам вкарбувався у пам’ять.

Ілля Хорольський

Максим Василик: Із об’єднаного клубу спочатку вийшли «Воїни» (Dnipro Warriors – клуб, який виник минулого міжсезоння та перед стартом чемпіонату влився у ряди «Юнайтед» – Авт), потім «Спартанці». Ми опинилися у вільному плаванні, не бачили сенсу лишатися «Юнайтед» і вирішили повернутися до більш відомої франшизи у місті – «Дніпровських Ракет». Причина розпаду «Юнайтед» у тому, що в клубі все було як у байці про Лебедя, Рака та Щуку. У кожного учасника об’єднання було своє бачення розвитку команди. Давався у знаки різний фізичний та ментальний досвід і наші точки зору співпадали лише ситуативно. Для «Воїнів» це був більше фан – там дорослі люди, які працюють тренерами у інших видах спорту. Вони присвячувати вечори тренуванням. Були повноцінні ігрові тренування раз на тиждень, але лише на них нереально підготувати команду до чемпіонату України, де грають сильні колективи. Тобто, для «Воїнів» американський футбол був додатковим заняттям, коли, наприклад, для «Ракет» американський футбол був основним спортом, із яким ми пов’язуємо своє майбутнє. У «Спартанців» був свій момент: серед усіх учасників вони були менш фізично підготовленими. Можливо, був момент образи: у їх футболістів є ігровий досвід минулого сезону, але їх місце у стартовому складі займають більш фізично підготовлені «Воїни», у яких ігрового досвіду немає. І коли на першому тренуванні було 46 чоловік, потім 48 – нам здавалося, що у колективу є майбутнє. Але на наступних тренуваннях було 30 чоловік, 20, 15, 10…і ми повернулися туди, з чого починали.

Максим Василик


– Отже, тепер ми маємо справу з «Ракетами». Які плани має клуб?

I.Х.: Хочеться нової ери американського футболу в Дніпрі! Попередні роки «Ракети» витягував на собі Максим Василик. Він був головним тренером, головним менеджером і головним SMMником. Тобто людиною-оркестром. Ми зробили висновки. На такому підході далеко не виїдеш. Зараз у нас є команда мотивованих людей, які розподілили обов’язки та працюють задля того аби зробити клуб більш сучасним та сильним, що претендує на високі місця у чемпіонаті України. Крім цього, ми працюємо над створенням моделі, яка би приносила ще й гроші у команду. Ми не кажемо про вихід у професіонали – було б непогано, якби сам чемпіонат вийшов із аматорського рівня (ми ще бачимо в ньому технічні поразки). Ми бачимо як деякі клуби взялися серйозно за створення таких моделей – ті ж Леви, Патріоти, Жеребці Кепіталс, вінницькі Вовки і робимо свої висновки. Хотілося б бачити, що команди, які йдуть до цього об’єднували зусилля і розвивали Лігу, а Ліга їм допомагала. Мрії про прибутковість нашої діяльності – це лише мрії, але добра спортивна база чи гарна амуніція – це вже мета.
М. В.: «Юнайтед» був гарним досвідом. Причому для усіх, – і для «Воїнів», і для «Ракет» і для «Спартанців». Зараз, вперше за 10-річну історію «Дніпровських Ракет» ми прийшли до розуміння, що задля повноцінного клубу, франшизи, задля розвитку необхідний не тільки колектив однодумців, а й команда мотивованих та зацікавлених у розвитку клубу людей. Це має бути не «Василик і Ко». Нам треба свого роду парламентська республіка, де багато людей просуває команду. У нас на базі «Ракет» у нас люди, які загорілися ідеєю дати «Ракетам» новий старт і вносити моральний, інтелектуальний, фізичний та матеріальний вклад розвиток команди. Вперше за 10 років у нас є команда із посадами та розподіленими сферами компетенцій. Тренер, адміністратор, менеджер по фінансам; ці люди збираються, ставлять задачі та дедлайни для їх виконання.

Яка зараз основна задача? За що треба хапатися?
І.Х.: Ми хочемо продавати наш продукт, нам треба вести боротьбу за спонсорів, вболівальників та гравців. Знаєте у сфері продажів є такий термін як «лід». Так називають людину, яка уже знає про ваш продукт, але ще не вирішила чи буде його купувати. От нам треба вести своєрідну «лідогенерацію» – тобто, формувати зацікавленість навколо свого клубу.
М. В.: Треба зрозуміти, що таке розвиток. Якщо для когось розвиток – це збиратися грати, то в дійсності це не розвиток, а популяризація. А розвиток – це лишити після себе надійний спадок. Наприклад, сильний клуб, дітей та юнаків. На сьогоднішній день «Ракети» потребують молодої крові. Новачків 10-11 класу та першого курсу, які можуть бути у складі ще років п’ять. Ми продовжуємо працювати і з перевіреними гравцями, – вони будуть кістяком команди наступного сезону. Шукаємо спонсорів, меценатів, людей, які можуть допомогти нам матеріально. Треба віднайти правильне юридичне обґрунтування клубу, аби отримати можливість працювати із школами та університетами. На сьогоднішній день у нас в перспективах відкриття дитячої школи по флаг-футболу.

В Дніпрі взагалі таке коли-небудь було?
М.В.: У Дніпрі цим займається Дмитро Редькін зі «Спартанців». В нього є група дітей, вони навіть виїзджали на дитячий турнір по флаг-футболу. Але там тренується 8-10 чоловік, а ми хочемо щоб наша школа була не із 8-10 чоловік.


«Воїни», «Спартанці», «Ракети». Чи не забагато для Дніпра 3 клуби?
М. В.: Я казав «Воїнам» та «Спартанцям», що місто не витримає 3 клуби. Це та конкуренція, яка зіграє в мінус. Вона б зіграла у плюс, якби у трьох клубів були три якісні тренери, три якісні спортивні бази, якісні спонсори і клуби розвивалися б. А у нас в місті цього не вистачає. От простий приклад: у якійсь із трьох команд немає якісного тренера. В клуб приходить новачок і його неякісно тренують. Йому не подобається і через місяці він йде з клубу із думками, що там американським футболом і не пахне або що взагалі американський футбол – повна фігня і що це не те, що він бачив у роликах на ютубі. І він уже не піде у інший клуб. У Дніпрі немає стільки зацікавленої молоді, скількох тренерів та гравців, які би могли покрити потреби трьох клубів. Так, в місті є молоді спортсмени, які би знадобилися у американському футболі, але вони грають у інших дисциплінах і не кинуть їх. Виходить, що нам треба шукати молодь ледь чи не на вулиці. Забирати її звідти і тренувати. Я не вірю що таких бажаючих у Дніпрі стільки, щоб вистачило аж на 3 команди.

Заявлятися на наступний чемпіонат будете?
М.В.: Абсолютно. Ми не будемо грати у Кубку України – можливо зіграємо по весні товариські матчі у форматі 8 на 8 чи 9 на 9. Але не більше.
Юнайтед-2 ще дограє у Першій Лізі. Яка його подальша доля?
М. В.: Хлопці дограють останню гру і «ракетна» його частина буде виступати за Ракети.

Поділитись

2 Comments

  1. У меня есть вопрос к автору. Уважаемый Максим Мирошниченко, у меня, как у читателя этой статьи возник следующий вопрос. Возможен ли объективный анализ информации которую Вы изложили в данной статье про команду Юнайтед, основываясь на слова человека который представляет лишь один из трёх клубов объединения ? И следуя логике Вы предоставляете читателям 1/3 информации с неизвестным процентом правды, а большую часть умышленно или не умышленно игнорируете. Я считаю, что Вы дезинформируете читателей и вообще не знаете всей ситуации. Написали эту статью в стиле «И так сойдёт…читатели и так схавают…». Сделал выводы для себя и рекомендую всем читателям прислушаться к моим словам – «Автор не профессионал. Не вооруженным взглядом видно что работа сделана на тяп-ляп. СМИ с такими репортёрами не стоить верить!»

    1. День добрый, Никита.
      У нас на сайте не один автор и я с радостью запишу интервью с игроками других клубов, которые принимали участие в объединении клубов. Можете мне написать в https://t.me/MaximMelnyk и мы договоримся о удобном времени.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 14 =