Перший донецький тачдаун в історії українського футболу – #af_ua

Перший донецький тачдаун в історії українського футболу

Перший донецький тачдаун в історії українського футболу

На початку історичної подорожі в минуле, коли тільки почали зароджуватися перші паростки американського футболу в часи радянської доби, я вже розказував що «Харківські Атланти» були не єдині хто пустив коріння паростків американського футболу в Радянській Україні. На весні 1990-го року в Донецьку була створена команда «Зубри», про яку я теж вам шановні шанувальники розповідав.

І продовжуючи нашу рубрику щодо історичних подій, цього дня 15.08.1990 року, «Донецькі Зубри» вперше в історії клубу презентували дивовижну гру в м. Донецьк, на стадіоні «Шахтар».

Суперниками дончан тоді були могутні «Московські Могікани», які на той момент топтали майже всі команди на просторах радянщини. Гра була жорсткою і, подубасившись, поєдинок закінчився з рахунком – 6:21, на користь московської команди. Але не дивлячись на поразку в матчі, в ньому був зроблений перший тачдаун в історії донецького американського футбола. Його автором став ресівер Ігор Дюдін.

На той час основний склад команди вже складався зі спортсменів, майстрів, та кандидатів в майстри спорту. Їхні імена: Михайло Пітомцев, Володимир «Драня» Дранішніков, Ігор Дюдін, Олег Шутов, Олександр «Хвост» Хвостиков, Андрій Котєлєнєц, Олександр Маркін, Олег «Лича» Личаний (пішов з життя, нажаль), Руслан Чебаненко, Сергій Оніщенко, Ігор «Мітрон» Мітронов (пішов з життя, нажаль), Сергій Непогодін, Сергій Семеновський, Едуард Фролов.

Мені вдалося знайти одного із учасників того першого поєдинку команди і попитать його про матч який став початком відліку в історії нового клубу. Його звати Олександр Хвостиков, в команді грав на позиції квотербека.

Олександр був небагатослівним, та і не все пам’ятає про той перший матч, але все ж таки поділився своїми спогадами:

– «Пам’ятається, що було дуже жарко, і наш футбол був недосконалий! (посміхається)

Ми на той час знали тільки основні моменти гри, так скажемо базові принципи. Ми не знали про реверси в нападі, ми не знали що можна пробивати пант на четвертому дауні. Звісно ми витріщували очі, коли наші суперники грали такі комбінації, про існування яких ми навіть і не здогадувалися на той час.

Після гри багато хто переосмислив гру, і зрозумів що це не сутички на полі, а грамотно побудована гра, в якій треба не тільки махати кулаками, а іще думати головою. Але все одно деякі гравці продовжували бути драчунами та забіяками, із-за яких виникали сутички на полі».

Поділитись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + six =