Американський футбол в Україні. 30 років витримки як у гарного вина. – #af_ua

Американський футбол в Україні. 30 років витримки як у гарного вина.

Американський футбол в Україні. 30 років витримки як у гарного вина.

Шановні фанати, вболівальники, гравці, тренери!

Поспішаю Вас в цей перший весняний день привітати з одним із найважливіших днів в нашому спортивному житті. Сьогодні рівно тридцять років тому зародився американський футбол в Україні. Рівно тридцять років назад була заснована одна з перших (ще тоді радянських) команд з американського футболу «Харківські Атланти».

Батьками-засновниками американського футболу в Україні є тренер по регбі Артур Ваграмович Мартіросян (Царство Йому Небесне) та тренер з фізичного виховання Юрій Кірсанов.

1 березня 1989 року в м. Харків на стадіоні ХПІ в Молодіжному парку відбулися перші організаційні збори команди, на яких були присутні більше 70-ти чоловік. А вже через тиждень там же була проведена перше тренування. Не дивлячись на те, що тоді ні форми, ні інвентарю, ні полів, пристосованих для гри, не було, ініціатива і інтерес били через край, і навіть відсутність теоретичних знань, правил і професійної екіпіровки вже не могло зупинити розвиток американського футболу в Харкові. Ось так, власне, просто все і починалося. З того моменту і почався відлік історії клубу.

Не маючи підтримки держави, тренерський склад і гравці «Атлантів» на власному ентузіазмі створювали фундамент для становлення американського футболу на українській землі. Можна сказати, що історія команди харківських «Атлантів» – це історія виникнення американського футболу в Україні. Потрібно відзначити, що при всій складності теоретичної і практичної підготовки, харківським спортсменам вдалося досить багато зробити. До осені 1989 року була створена повноцінна доросла команда зі спортсменів майстрів і кандидатів у майстри спорту. Їхні імена: Євгеній «Жук» Блізнєцов (л/а) (зараз є тренером «Харківських атлантів»), Геннадій Блізнєцов (л/а), Володимир Чех (л / а біг на 400 м.), Сергій Марценко (Кандидатом у майстри спорту СРСР з боксу), Вадим Полешко (пішов з життя нажаль), Ігор «Хопкінс» Тридуби (грав у хокей), колишні гравці з регбійної команди ХТЗ, могутні гравці сутички Юрій Кісь, Сергій Москаленко, Дмитро Клименко, Костянтин Стадницький, гравець другої лінії Олег Солоницький, а так само стрімкий тричвертний Валерій «Золота ніжка» Красильник (дев’ятий номер) (пішов з життя нажаль), Олег «Поділ» Подоляка (чемпіон і призер СРСР по коледжам з бігу на 110 м з бар’єрами і другий зі стрибків у висоту), Шарль Вілкінсон (Майстер спорту СРСР з л/а), Олег Остріков (Майстер спорту СРСР з л/а на дистанції 100 і 200 м.), Сергій Харьковий (чемпіон СРСР зі стрибків у довжину), Микола Тризна (Майстер спорту зі стрибків у довжину), Геннадій Веприк (Майстер спорту СРСР з л/а на 110 м з бар’єрами), Сергій Романенко (Майстер спорту СРСР з л/а), Андрій Морс (Майстер спорту СРСР з важкої атлетики), Сергій «Жолтік» Жовтобрюх (боротьба), Василій Куришев (Майстер спорту СРСР з метання списа), Іван Бабій (володар Кубка Світу з десятиборства), Олексій Тертишний (Майстер спорту СРСР з важкої атлетики), Сергій Красовський (чемпіон СРСР в бігу на 110м з / б), Олег Дехтяр (Майстер спорту міжнародного класу з л/а), Сергій Єлагін (Чемпион Світу з боротьби серед юніоров), Валерий Качанов (Майстер спорту з регби), Віталій Саленко (Майстер спорту з десятиборства), Едуард Мунтян (просто крепкий хлопець 2 м., 115 кг.), Юрій Григор’єв (Майстер спорту з силового троєбор’я (пішов з життя нажаль)), Олег «Прудя» Прудіус (кандидат в Майстри спорту з вільної боротьби), Олексій «Алмаз» Мазикін (Майстер спорту з боксу, 2-х кратний учасник олімпійських ігор). От так то.

Особисто від себе хочу привітати з нашим Святом всіх Ветеранів з американського футболу в Україні не тільки тих, хто ще в обоймі американського футболу, а і тих, хто з якихось життєвих причин не в змозі далі приймати активну участь в розвитку нашого з вами найулюбленішого виду спорту. Хочу побажати вам всім міцного чоловічого здоров’я, сімейної злагоди, і щоб ви завжди мали змогу приходити на матчі ваших дітей, онуків, нащадків американського футболу в Україні.

Ще раз зі Святом.

Поділитись