7 липня 1991 року – #af_ua

7 липня 1991 року

Продовжуємо тему історичних подій які сталися з американським футболом на теренах України.

Цього дня, 07.07.1991 року в Харкові, на стадіоні «Динамо» відбувся черговий матч чемпіонату СРСР з американського футболу. «Харківські Атланти» приймали у себе вдома «Мінських Зубрів».
Це вже була друга домашня гра «Атлантів» на домашньому стадіоні. А вдома як кажуть і рідні стіни допомагають і дванадцятий гравець – вболівальники, яких в той день зібрався повний стадіон.

мериканський футбол в Харкові дуже круто стояв тоді. Розкрутили тоді його потужно.

В домашній грі проти «Зубрів» у «Атлантів» виходило грати все. В нападі грали і пас і винос. В захисті так само грали надійно як і в нападі. Захист робив і фамбли і перехоплення. Команда нападу при такій надійній грі команди захисту виходила закінчувала почату справу до кінця.

В тій грі впевнено на позиції квотербека у «Атлантів» виступив другий квотербек команди Шарль Уілкінсон, після того як головний тренер був змушений посадити основного квотербека команди на лаву запасних. Пруткий та швидкий Шарль своїми результативними довгими пасами, впевнено вів своїх одноклубників до перемоги. Захисники «Зубрів» не встигали за ним.

«Атланти» в той день перемогли «Зубрів» з рахунком – 42:19.

При написанні чергового очерку звернувся до учасників та свідків тих яскравих подій.

Василій Куришов (колишній діфенсів текл / офенсів текл «Атлантів») трохи поділився своїми спогадами – «Була запекла боротьба. Білоруси були сильними. На «Динамо» зібрався майже повний стадіон. Було яскраве шоу перед матчем і в перерві. Але ми в другій половині матчу переломили хід гри, і здобули важку перемогу!».

Євгеній Блізнєцов (колишній квотербек «Атлантів») – «Я пригадую в тому матчі що в нападі я грав квотером, а в захисті фрі сейфті. І от в одному з ігрових моментів я опинився в ігровій зоні в захисті на позиції сейфті, а «Зубри» як раз грали бігову комбінацію. А м’яч виносив у них такий маленький, але шустрий бігунок. І от він переді мною і я зупиняю його «Короною» (удар шоломом в шолом супротивника). Після закінчення ігрового моменту бігунка мінчан винесли і більше він на галявину не виходив. А у мене теж після такого зіткнення ненадовго «виключило телевізор». Після такого зіткнення я почав дуже активно себе вести на галявини, емоційно реагував на ігрові моменти, і мене відправили на бровку щоб я трохи заспокоївся».

Олег Подоляка (колишній лайнбекер «Харківських Атлантів») – «Коли, Жук вибив маленького RB, тоді почалося найскладніше. Мінчани поставили двометрового лінійного на цю позицію і бігли по центру. Він врізався в лінію захисту, таранив її, а коли його захоплювали, то ще й падав вперед на свій зріст. Під час чергового бігу по центру, я і Віталік Саленко (грали обидва OLB) біжимо з двох сторін, по-видимому бігунок побачив наш маневр і впав, я з Віталіком полетіли вниз, головою в траву. Піднімаюся, нічого не бачу, віддираю дерен з маски і бачу, що Віталік робить те ж саме. Також на цій грі зробив «пропелер», коли вчепився за цього важкого бігунка, а він почав прокручуватися. У мене хватка чіпка була, ось і крутився!» (посміхається).

Євгеній Катков (вболівальник, фанат, і завсідник команди) – «Після гри був традиційний похід до ресторану. Того разу було обрано ресторан «Харків», в однойменному готелі. Теплі посиденьки пройшли дуже душевно, і в кінці хлопці по 100 кг. танцювали під гурт «Кармен» композицію «San Francisco». Всі офіціанти стояли по стойці струнко! Кінцівка вечора пройшла в загальних обнімашках!».

Поділитись